Címlap
Digitális témahét 5.nap PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator   
2019. április 11. csütörtök, 19:43

Digitális témahét 5.nap

 

A témahét utolsó foglalkozásán a robotoké volt a főszerep. Iskolánkban szakkör formájában több tanuló is belekostolhatott a robot programoz világába. A projekt tervezésénél fontos szempont volt hogy még többen ismerkedjenek meg a programozás alapjaival. A foglalkozáson a diákok megismerték a robot részeit és a mozgatásukhoz szükséges motorvezérléseket. Az egyszerű példáktól haladtunk a nehezebb feladatok felé. Az óra célkitűzése  matematikai feladatok megoldása a robotok segítségével. Egy bizonyos alakzat körbejárása különböző motorvezérlési beállításokkal. pl.:

 

 

A tanulók élvezték az újfajta  feladatmegoldásokat. Sikerélményekkel új ismeretekkel gazdagodva fejlesztették digitális kompetenciájukat, problémamegoldó képességüket, logikus -algoritmikus gondolkodásukat, kreativitásukat, együttműködésüket, magasabb rendű gondolkodási készségüket.

 

Módosítás dátuma: 2019. április 14. vasárnap, 18:44
 
Copyright © 2022 Kéki Petőfi Sándor Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola. Minden jog fenntartva.

Névnap

Ma 2022. január 24., hétfő, Timót napja van. Holnap Pál napja lesz. Sok boldogságot kívánunk!

Iskolánk névadója

Szavazás

Miből szeretnétek többet látni weboldalunkon?
 

RSS link