Címlap
„A vers néma. Adj neki hangot! A vers a könyvben halott. Keltsd életre!” PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator   
2018. március 26. hétfő, 16:37

     Az Együtt, testvérként a kéki iskolával c. pályázat keretében 2018. február 19-én kulturális programon vettek részt tanulóink. A Nemzeti Színház művésze, Bakos-Kiss Gábor érkezett hozzánk. A színművészt hatalmas üdvrivalgás fogadta a tornateremben. Nagy érdeklődéssel várták a gyerekek a Nívó-díjas, Ki viszi át a szerelmet? emlékplakettel kitűntetett előadóművészt.

    Bakos-Kiss Gábor közvetlen stílusával magával ragadta a tanulókat, előadásával lenyűgözte őket. Hamar szót értett a diákokkal, főleg miután megyénk szülötte elmondta, hogy gyerekként már járt Kéken. Ő is nagyon szeretett focizni, és döntetlent játszottak a kéki csapattal. Karinthy, József Attila verseinek szavalatával, énekekkel, musical darabokkal színesítette előadását. Közben saját életútjáról is beszélt. Elmesélte a gyerekeknek, hogyan lett színész, hogyan jutott el a középiskola matek tagozatától, majd a jogi egyetemtől a színház világáig. Az előadást interaktívvá tette. Volt itt közös éneklés, beatbox. Felhívta a figyelmet az olvasás fontosságára, a versek szeretetére. A programot a Valahol Európában c. musical híres betétdalával zárta.

 

                                                                                   Hegyes Szilvia intézményvezető

Módosítás dátuma: 2018. március 26. hétfő, 16:43
 
Copyright © 2019 Kéki Petőfi Sándor Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola. Minden jog fenntartva.

Névnap

Ma 2019. július 21., vasárnap, Dániel és Daniella napja van. Holnap Magdolna napja lesz. Sok boldogságot kívánunk!

Iskolánk névadója

Szavazás

Miből szeretnétek többet látni weboldalunkon?
 

RSS link